Dyskusyjny Klub Coachingu

Dyskusyjny Klub Coachingu to prowadzona przez Izbę Coachingu we wszystkich oddziałach w Polsce formuła otwartych spotkań poświęconych tematyce coachingowej.

12 maja 2016, godz. 17.30 - 20.30

Dyskusyjny Klub Coachingu

Doradztwo filozoficzne a coaching dr Agnieszka Woszczyk

 

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Coachingu - Izba Coachingu Oddział Śląski

czwartek, 12 maja 2016 r., godz. 17.30 - 20.30

Warsztat jest zaproszeniem do przyjrzenia się idei doradztwa filozoficznego przez ukazanie jego starożytnej genezy i współczesnej praktyki.

A następnie rozważanie pytania czym doradztwo filozoficzne różni się od coachingu?

Filozofia odbierana jest często jako oderwana, akademicka dyscyplina, odległa od codziennej praktyki życiowej i tzw. "realnych" problemów człowieka. Dlatego, na przykładzie pewnego, wydawałoby się czysto abstrakcyjnego sporu - o realność orzecznika "jest" - ukazane zostaną pytania i kwestie, które mogą odgrywać doniosłą rolę dla poszerzania samoświadomości człowieka....

Filozoficzne teorie i rozważania można bowiem przekuć w narzędzia do autorefleksji.

Za systemami filozofów kryją się pytania, które są najmocniejszymi z mocnych pytań, ich moc polega na tym, że nas samych ciągle stawiają pod znakiem zapytania.

Dlatego kolejnym elementem warsztatu będzie krótka sesja ukazująca wykorzystanie pewnej filozoficznej teorii.

Prowadząca: dr Agnieszka Woszczyk - filozof, coach
Dr n. hum. w zakresie filozofii, coach (absolwentka Akademia Profesjonalnego Coachingu, aktualnie uczestniczka zaawansowanego kursu coachingowego - Profesjonalny Coaching Pracowni Coachingu NOVO).

O sobie: pracuję w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Doceniając doniosłość pytań filozoficznych dla samopoznania oraz inspirując się ruchem Philosophical Counseling stworzyłam pierwsze w Polsce studia akademickie (na poziomie licencjackim i magisterskim) łączące filozofię praktyczną z coachingiem - Doradztwo filozoficzne i coaching. Poza działalnością naukowo-dydaktyczną prowadzę procesy life coachingu, coachingu grupowego, szkolenia, a także warsztaty coachingowe i filozoficzne. W 2013 r. wspólnie z Dariuszem Olesińskim wydaliśmy monografię "Filozofia jako sztuka życia. Teorie, modele i wzorce dla doradztwa filozoficznego".

Wszyscy uczestnicy otrzymają zaświadczenia o udziale w warsztacie.

Logistyka:
•koszt uczestnictwa: 30 zł*, członkowie Izby Coachingu i Klubu Izby Coachingu - bezpłatnie
•zapisy i wpłaty wyłącznie przez portal evenea http://dkcdoradztwofilozoficzne.evenea.pl/
•liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność wpłat
•miejsce: Autoryzowane Centrum Szkoleniowe Dagma, ul. Bażantów 4, I piętro, Katowice
•w razie pytań zapraszamy do kontaktu:oddzial.slaski@ic.org.pl

* W przypadku rezygnacji z udziału wcześniej niż na tydzień przed dniem warsztatu zwracamy wpłatę z potrąceniem 10% (nie mniej niż 10 zł) opłaty manipulacyjnej. Przy rezygnacji mniej niż 7 dni przed warsztatem wpłata nie jest zwracana.

Zapraszamy!
Organizator: Izba Coachingu Oddział Śląski - Magda Fres, Rafał Rogowicz

11 lutego 2016, godz. 17.30

Dyskusyjny Klub Coachingu Między mindfulness a coachingiem. Metoda treningu umysłu w nurcie uważności.

 

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Coachingu - Izba Coachingu Oddział Śląski

 

czwartek, 11 lutego 2015 r., godz. 17.30 - 20.30
Informacja o miejscu warsztatu zostanie podana wkrótce! (Katowice)

 

Celem warsztatu jest zapoznanie uczestników z możliwościami wykorzystana mindfulness w pracy z klientem coachingowym.

W praktyce coachingowej uważność jest jedną z kluczowych kompetencji profesjonalnego coacha. Uważność pozwala na zbudowanie autentycznej i partnerskiej relacji. Daje możliwość bycia obecnym podczas sesji coachingowej w sposób pełny i dający głęboki wgląd w proces klienta. Pozwala na słuchanie "wielkim uchem", a także na zadawanie pytań sięgających do sedna. Wreszcie, dając możliwość wglądu również w siebie - rodzi samoświadomość i pozwala na wydobycie odwagi - do odzwierciedlania, do dociekania, do eksperymentowania w kontakcie z klientem.

Uważność pozwala na wyjście poza szablon. Na bycie przy kliencie w dokładnie taki sposób, jaki jest mu potrzebny w tej jedynej autentycznej chwili. Na porzucenie wszelkich swoich "muszę teraz…", "wypadałoby żeby…" na rzecz po prostu bycia obecnym, po prostu zauważania.

Jeśli chcesz poznać koncepcję mindfulness, albo ją znasz i chcesz dowiedzieć się w jaki sposób można ją przełożyć na swoją pracę z klientem - to właśnie będzie tematem tego spotkania.

Podczas warsztatu dowiesz się kim jest uważny coach i w jaki sposób rozwijać uważność w swojej praktyce. Poznasz praktykę uważności, którą będziesz mógł wykorzystać podczas sesji coachingowej. Spotkasz się też z własną uważnością podczas ćwiczeń medytacyjnych.

Warsztaty inspirowane są koncepcją uważności (Mindfulness) J. Kabat-Zinna.

Zapraszam ;-)

 

Prowadząca:Sylwia Rogala-Marciniak - coach, trener

Certyfikowany nauczyciel mindfulness, trener biznesu, Erickson International Coach. Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Krakowie, Szkoły Trenerów SKiTZ Matrik oraz akredytowanrgo przy ICF programu "Art and Science of Coaching" Erickson College International . Jako Opiekun Merytoryczny Podyplomowego Studium Coachingu i Mentoringu Organizacyjnego oraz Life-Coachingu na UŁ jest odpowiedzialna za zawartość merytoryczną i jakość programu oraz dobór kadry trenerskiej. Jako Superwizor i Mentor Coach CoachingSteps™ prowadzi również programy szkoleniowe, sesje superwizowane i sesje mentor coachingu oraz pracuje nad nowymi produktami na potrzeby coachów, liderów i organizacji. Jest Dyrektorem Łódzkiego Oddziału Izby Coachingu oraz Festiwalu PROGRESSteron w Łodzi. Tworzy i rozwija pracownię uważności Centrum HOLI (www.centrumholi.pl) . Swoje umiejętności zawodowe doskonaliła uczestnicząc m.in. w programach CoachWise Coaching Essentials, Transforming Communication, Family Coaching -Erickson College International. Aktualnie ukończyła kurs trenerski MBSR (Maindfulness Based Stress Reduction) organizowany przez Institute for Mindfulness-Based Approaches. Publikuje w czasopismach specjalistycznych, jest także współautorem publikacji "Coaching. Zbiór narzędzi wspierania rozwoju" (Wolters Kluwer 2012).

 

Wszyscy uczestnicy otrzymają zaświadczenia o udziale w warsztacie.

 

Logistyka:

 • koszt uczestnictwa: 40 zł*, członkowie Izby Coachingu i Klubu Izby Coachingu - bezpłatnie
 • zapisy i wpłaty wyłącznie przez portal evenea http://uwaznoscdkc.evenea.pl/
 • liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność wpłat
 • miejsce: wkrótce
 • w razie pytań zapraszamy do kontaktu: magda.fres@ic.org.pl
* W przypadku rezygnacji z udziału wcześniej niż na tydzień przed dniem warsztatu zwracamy wpłatę z potrąceniem 10% (nie mniej niż 10 zł) opłaty manipulacyjnej. Przy rezygnacji mniej niż 7 dni przed warsztatem wpłata nie jest zwracana.

Zapraszamy!

Organizator: Izba Coachingu Oddział Śląski - Magda Fres, Rafał Rogowicz

Uwaga! Osoby zainteresowane certyfikującymi warsztatami z Dariuszem Niedzieskim (informacje poniżej)! Proszę - zostawcie swój e-mail. Powiadomię Was o organizowanych szkoleniach z Darkiem na Śląsku.

MF 

Twoja wiadomość z formularza została pomyślnie wysłana.

Podałeś następujące dane:

Szkolenia z neurocoachingu

Skoryguj wprowadzone dane w następujących polach:
Podczas przesyłania formularza wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później.

Wskazówka: pola oznaczone * są obowiązkowe.

14 stycznia 2016, godz. 17.30

 

Dyskusyjny Klub Coachingu Mózg jako twórca i tworzywo relacji coachingowej. PROLOG

 

Czwartek, 14 stycznia 2016 r., godz. 17.30 - 20.30
miejsce: Gabinet Kreacja, Katowice, ul. Chopina 8 (w podwórzu)

 

Umysł wykorzystuje mózg, aby stworzyć sam siebie.

Prof. Daniel Siegel

Każda relacja coachingowa to niezwykle subtelna interakcja dwóch mózgów: mózgu coacha i mózgu klienta, to interakcja między połączeniami neuronalnymi coacha, zwanymi jego kompetencjami, a połączeniami neuronalnymi klienta, zwanymi jego zasobami. Celem coachingu jest wzmocnienie bądź wręcz powstanie nowych połączeń w mózgu klienta, dzięki którym może zrealizować stawiane sobie cele. Coaching to nie zestaw dziwnych i nie do końca zrozumiałych i wyjaśnionych praktyk, lecz działania i umiejętności mające swoje uzasadnienie w odkryciach naukowych, udowadniających skuteczność interwencji coachingowych. Z tego też powodu tak ważną rzeczą jest poznanie i zrozumienie zasad pracy tego tak mało jeszcze znanego organu.

Zapraszam na tę fascynującą wędrówkę, dzięki której zrozumiemy, jaką rolę w procesach coachingowych pełni mózg, jak jego działanie uzasadnia klasyczne paradygmaty coachingowe (wymienimy tylko najbardziej oczywiste: nieudzielanie rad, koncentracja na przyszłości, orientacja na rozwiązania, a nie na problemy, pozytywne określanie celu itd).

W czasie naszego spotkania uczestnicy poznają:

 • Ewolucję, budowę i funkcje mózgu w kontekście coachingu.
 • Czym jest i jaką rolę odgrywa w procesie coachingowym Model Integracji T
 • Jak nauka o działaniu mózgu uzasadnia podstawowe paradygmaty coachingu.
 • Jak dzięki neurobiologii coachowie mogą podwyższyć swoje kompetencje.
 • Jakie są filary neurocoachingu, a wśród nich podstawa wszelkiego rozwoju, czyli neuroplastyczność.
 • Czym jest i jak można stosować w praktyce coachingowej model BRAIN.
 • Jak praktycznie wykorzystywać Mapy Relacji Społecznych MaRS.

Spotkanie poprowadzi Darek Niedzieski, coach, trener biznesu, konsultant Neuroprzywództwa, akredytowany na poziomie PCC członek International Coach Federation, członek NeuroLeadership Institute. Przeprowadził ponad 1100 godzin sesji coachingowych. Posiada ponad 30-letnie doświadczenie biznesowe z zakresu zarządzania, zarówno firmami z obszaru SMB, jak i dużymi korporacjami międzynarodowymi. Specjalizuje się w pracy z młodymi liderami, otwartymi na zmiany szefami firm oraz firmami w okresie transformacji. W swojej pracy wykorzystuje metodologię szkoły coachingowej Erickson College, poszerzoną o zastosowanie w coachingu odkryć neurobiologii oraz wykorzystuje ustawienia systemowe w swojej pracy coacha. Wydawca książek z zakresu coachingu. Właściciel i założyciel Co&Me Firma doradcza.

Wszyscy uczestnicy otrzymają zaświadczenia o udziale w warsztacie.

Logistyka:

 • koszt uczestnictwa: 40 zł*, członkowie Izby Coachingu i Klubu Izby Coachingu - bezpłatnie
 • zapisy i wpłaty wyłącznie przez portal evenea http://mozgwcoachingudkc.evenea.pl/
 • liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność wpłat
 • miejsce: Gabinet Kreacja, Katowice, ul. Chopina 8 (w podwórzu)
 • w razie pytań zapraszamy do kontaktu: magda.fres@ic.org.pl (tel. 505-74-18-36)

 

* W przypadku rezygnacji z udziału wcześniej niż na tydzień przed dniem warsztatu zwracamy wpłatę z potrąceniem 10% (nie mniej niż 10 zł) opłaty manipulacyjnej. Przy rezygnacji mniej niż 7 dni przed warsztatem wpłata nie jest zwracana.

Zapraszamy

Organizator: Izba Coachingu Oddział Śląski - Magda Fres, Rafał Rogowicz

27.04.2015 godz. 17.30

 

Dyskusyjny Klub Coachingu "Coaching Sportowy"

 

Masters of Mental: Sylwia Dąbrowska-Paulewicz i Rafał Rogowicz

 

Oddział Śląski Izby Coachingu zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klub Coachingu. Tym razem będzie to: 

 

Coaching Sportowy

 

Amerykański student John Nabor, widząc jak Mark Spitz zdobył 7 złotych medali w pływaniu na Igrzyskach Olimpijskich w Monachium (1972), postanowił, że w 1976 r. zdobędzie złoto w konkurencji na 100 metrów grzbietem. Brakowało mu 5 sekund do czasu pozwalającego na wygranie Olimpiady. Wówczas młody pływak niemożliwe uczynił możliwym wyznaczając sobie cel zadaniowy - nowy rekord świata. Następnie podzielił brakujące 5 sekund przez liczbę godzin treningu, jakie udałoby mu się odbyć przez 4 lata. Postanowił, że podczas każdej godziny treningu musi poprawić swój czas o jedną piątą mrugnięcia powieką. Jeśli będzie pracował ciężko, rozsądnie i systematycznie to zostanie mistrzem. W 1976 roku na Igrzyskach w Montrealu zdobył złoto nie tylko na 100 m , pobijając rekord świata, ale również płynąc na 200 m grzbietem, ustanawiając rekord olimpijski. Ta historia uczy nas jak ważne jest sprecyzowanie swoich celów i konsekwentna ich realizacja.

 

Trening Mentalny - Najbardziej zaniedbana sfera sportu zawodowego.

 

Kariery wielkich sportowców zaczynają się we wczesnych latach dziecięcych. Idąc tym torem trening mentalny powinien objąć rodziców, opiekunów, trenerów skrzatów, kadetów, juniorów. I wydawałoby się, że to tylko zabawa… ale łzy na przegranym turnieju, presja wyników, kontuzje, wyczerpanie obserwujemy na każdym etapie. Kiedy spotykamy dorosłych zawodników, którzy już zdecydowali o karierze sportowej, to najczęściej sami radzą sobie z emocjami, trudnościami, stresem, presją zwycięstwa i samym zwycięstwem, co nie zawsze jest świadomie zaplanowane i przeprowadzone. Przygotowanie mentalne trenerów często jest intuicyjne, oparte na doświadczeniach własnych, a przecież wiadomo, że każdy jest inny. Nie wszystkie metody trenerskie pasują do każdego zawodnika, szczególnie w sporcie grupowym. Takich oczywistości jest znacznie więcej - obszar mentalny wymaga wiele pracy opartej na usystematyzowanych przesłankach, usystematyzowanych założeniach i ujętych w spójną metodę, popartych doświadczeniem i znajomością polską mentalnością i kulturą. Największą zaletą coachingu jest to, że uczy nas umiejętności koncentrowania się na rozwiązaniu, a nie na problemie. Zmienia to zupełnie naszą perspektywę w patrzeniu na życie i jednocześnie otwiera przed nami zupełnie nowe możliwości. Energia płynie tam, gdzie kierujemy ją z uwagą. Im więcej poświęcamy czemuś uwagi, tym bardziej to wzmacniamy. Proces coachingowy może być twoją przepustką do sukcesu.

 

O tym, z czego ta szansa wynika i zasadach coachingu w sporcie opowiemy i popracujemy warsztatowo na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Coachingu w Katowicach. Podzielimy się doświadczeniem z zakresu:

- współpracy z drużynami, między innymi PLusLigi męskiej siatkówki - o zasadach takiej współpracy i jej założeniach

- opowiemy o katalogu możliwych do podjęcia metod pracy, przeszkodach, jakie napotykamy i tego, jak je rozwiązujemy,

- wykorzystywaniu potencjału zawodników, trenerów, a nawet kibiców,

- korzyściach płynących z coachingu mentalnego.

 

Informacje o coachach tworzących projekt Masters of Mental:

Sylwia Dąbrowska-Paulewicz

Dyplomowany coach SPC, Trener Mentalny, Coach, Współzałożyciel Masters of Mental

W projekcie Masters of Mental współtworzę jakość, wartość i założenia ogólne. Obejmuję dział "Sport", gdzie odpowiadam za praktyczną jakość szkoleń, kursów, praktyk i wszystkich programów coachingowych dla sportu indywidualnego i grupowego.Pierwsze doświadczenia trenera mentalnego zdobywałam z drużyną Juniorów RKS Raków Częstochowa, rocznik 1994. Rozpoczęłam diagnozę i określenie potrzeb od indywidualnych rozmów z Trenerem i Zawodnikami. Jednocześnie prowadziłam spotkania grupowe, by wzmocnić relację, zaufanie i dobrą atmosferę między chłopakami. Akurat skończyły się rozgrywki i Drużyna znalazła się w fazie spadkowej. Oczywiście znacznie poniżej oczekiwań Piłkarzy, Trenera i samego Klubu. Pierwszy projekt trwał 3, 5 miesiąca, codziennej pracy, rozmów, spotkań. Oczekiwania ze współpracy pokryły się z efektami. Rozpoczął się kolejny sezon rozgrywek i Rocznik 1994 zajął pierwsze miejsce w Lidze. Korzyści główne zauważone przez Trenera: brak konieczności motywowania chłopaków - całkowicie przejęli odpowiedzialność za swoje wybory, jakość treningów, zaangażowanie. Lepsze wyniki w szkole (zgodnie z ustaleniami Trenera z Rodzicami były cały czas pod kontrolą i od tego zależała aktywność w Drużynie). Te rozgrywki były ostatnimi pod szyldem "Junior", dziś 3-5 gra w podstawowym składzie RKS Raków Częstochowa, kilku w drugim składzie. Jeszcze kilku zmieniło barwy klubowe i na pewno usłyszymy o nich w Ekstraklasie czy Ligach Europejskich, gdzie będą spełniać swoje marzenia. 

Pasja grania, tysiące kilometrów, siłownia przełożyły się na życie zawodowe. Udało się połączyć obowiązki szkolne, treningi, pierwsze miłości i wybrać najważniejsze.

Obecnie współpracuję z AZS Częstochowa seniorzy. Współpracuję między innymi z Ryszardem Bosek (dyrektor sportowy), Markiem Kardos (2. trener reprezentacji Słowacji), Michałem Bąkiewiczem (wicemistrz Ligii Światowej, obecnie debiutuje jako trener) i Wojciechem Pudo ( trener juniorów). Ponadto czuwam nad przebiegiem edukacji emocjonalnej i ogólnorozwojowej uczniów dwujęzycznej Akademii Soward w Częstochowie. Piszę, Czytam, Tworzę programy szkoleniowe, autorskie narzędzia, warsztaty umiejętności miękkich i zespołowych dla drużyn w różnych przedziałach wiekowych. Prowadzę autorski warsztat pracy nad rozwojem osobowości trenera jako lidera drużyny. Założyłam oddział i koordynuję Klub Coacha w Częstochowie (od 11.2013) - na licencji Active Change pod patronatem Izby Coachingu. Współpracuję w Wyższą Szkołą Lingwistyczną w Częstochowie Umiejętności pracy coachingowej zdobyłam w Szkole Profesjonalnego Coachingu w Krakowie - pod patronatem Izby Coachingu - certyfikat nr 112/2012. Jestem też mgr Uniwersytetu Jagiellońskiego w dziedzinie Pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej. Mam za sobą ponad 1000h szkoleń własnych i 500h pracy drużynowej i indywidualnej klientów.

Rafał Rogowicz

Dyplomowany coach APC, Trener Mentalny, Coach, Współzałożyciel Masters of Mental

Swoją ścieżkę zawodową budowałem pracując z ludźmi w rożnych obszarach, m.in. edukacyjnym, medialnym i public relations. Posiadam wieloletnie doświadczenie menadżerskie w zarządzaniu zasobami ludzkimi, budowaniu wizerunku firmy i produktu. Kierowałem dwiema placówkami edukacyjnymi. Współpracowałem z TVP, przygotowując programy dotyczące zastosowania nowych technologi w codziennym życiu. Ukończyłem szereg kursów i warsztatów dotyczących budowania relacji interpersonalnych. Jestem menadżerem kultury, dziennikarzem prasowy - freelancerem, doradcą wizerunkowym i specjalistą PR. Ukończyłem Akademię Profesjonalnego Coachingu (Akredytacja WSB w Dąbrowie Górniczej - jedynej w Polsce Uczelni Wyższej, która jest Członkiem Założycielem Izby Coachingu. Studia podyplomowe realizowane we współpracy z Centrum Szkoleń i Psychologii Biznesu w Warszawie oraz z najstarszą i największą z europejskich szkół coachingu, Noble Manhattan Coaching). Jestem członekiem Klubu Izby Coachingu, asystentem Dyrektora Śląskiego Oddziału Izby Coachingu. Jestem pasjonatem i twórcą różnych form teatralnych. Swoje długoletnie doświadczenie teatralno-filmowe wykorzystuję pracując autorską metodą dramacoaching. W projekcie Masters of Mental Strategy odpowiadam za obszar medialny i wizerunkowy oraz przygotowanie produktów szkoleniowych dla ludzi związanych ze sportem zawodowym oraz biznesem. W ramach projektu prowadzę również warsztaty mentalne dla trenerów, zawodników i menadżerów. Pracuję indywidualnie i grupowo. Wykorzystuję autorskie narzędzia i metody pracy. Pomagam klientowi eksplorować wewnętrzny potencjał, aby uzyskane dzięki temu zasoby, mógł wykorzystać do osiągnięcia celu.

W swojej pracy stawiam na efektywną komunikację, synergię, ciągły rozwój i doskonalenie. Przeszkodę traktuję jak wyzwanie. Proces coachingowy wzbogacam o pierwiastek Zen, by klient mógł dotrzeć do swojego prawdziwego Ja. Moje życiowe motto to połączenie słów Julio Cortázar - "Wystarczy pomyśleć, ile się zmienia, jeżeli zejdzie się z chodnika i zrobi trzy kroki po jezdni…" ze słowami Arthura Asha - "Zacznij tam, gdzie jesteś. Użyj tego, co masz. Zrób to, co możesz".

 

Koszt udziału w spotkaniu: 30 zł/os.

Wstęp bezpłatny dla członków Izby Coachingu oraz Klubu Izby Coachingu.

Bilety dostępne tutaj:

http://dkccoachingsportowy.evenea.pl/

 

W przypadku rezygnacji z udziału wcześniej niż na tydzień przed dniem warsztatu zwracamy wpłatę z potrąceniem 10% (nie mniej niż 10 zł) opłaty manipulacyjnej. Przy rezygnacji mniej niż 7 dni przed warsztatem wpłata nie jest zwracana. 

Informacje organizacyjne: Magda Fres - dyrektor Oddziału Śląskiego Izby Coachingu, magda.fres@ic.org.pl

15.01.2015 godz. 17.30

 

"Diet coaching"

Kasia Maciąga i Ola Sienkiewicz.

 

Oddział Śląski Izby Coachingu zaprasza na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Coachingu.
Tym razem, na dobry początek roku i w atmosferze wciąż tworzonych Noworocznych postanowień, poruszymy temat diety w coachingu. Będzie tym ciekawiej, że naszymi prowadzącymi będą dwie - zupełnie różne - panie, które zajmują się coachingiem diety: Ola Sienkiewicz i Kasia Maciąga.
Dyskusję moderować będzie Magda Fres.

Jak schudnąć? Jak schudnąć skutecznie?
Czym się różni diet coaching od zwykłego odchudzania?
Czego miarą jest apetyt?
Czy można - akceptując siebie - jednocześnie walczyć z kilogramami?

Pierwszą część spotkania przeznaczymy na dyskusję, a następnie Ola i Kasia zaproponują nam... No właśnie. To niespodzianka!

Zapraszamy serdecznie. Wstęp wolny! Rezerwacja KONIECZNA poprzez serwis evenea.pl.

Katarzyna Maciąga – członkini Izby Coachingu, dyplomowany Coach (Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości), trener wsparcia w odchudzaniu, trener w zakresie umiejętności interpersonalnych, mediator.
Właścicielka firmy, zajmującej się coachingiem i rozwojem osobistym. Specjalizuje się w Life Coachingu, Coachingu dietetycznym oraz Coachingu konfliktu. Obszary, którymi zajmuje się zawodowo są ściśle związane z jej zainteresowaniami i pasją. Swoją ofertę kieruje głównie do kobiet (w zakresie Coachingu dietetycznego i Life Coachingu) oraz klientów biznesowych (w zakresie Coachingu konfliktu). Pomysłodawczyni projektu Ogród Pozytywnych Zmian, skierowanego dla kobiet będących na etapie radykalnych zmian w swoim życiu. Pracuje również jako wolontariusz w Centrum Inicjatyw Społecznych w Chorzowie, współprowadząc warsztaty z elementami psychologii pozytywnej i coachingu.
Organizator seminarium „ Dlaczego diety nie działają? Prawdy i mity o dietach”. Współpracowała z Klubem Równowagi, tworząc oddział firmy na Śląsku i organizując spotkania motywacyjne dla osób odchudzających się. Zdrowe odżywianie uważa za jeden z najbardziej istotnych czynników na drodze do poprawy jakości życia.
Pasjonatka rozwoju osobistego, wciąż szukająca nowych wyzwań. Uwielbia pracę z osobami gotowymi na radykalne zmiany, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Satysfakcja z sukcesów, które osiągają, napędza ją do pracy i ciągłego rozwoju.
Motto, które towarzyszy jej od początku przygody z coachingiem, to słowa Alberta Einsteina:
"Absolutnym szaleństwem jest robić ciągle to samo, a oczekiwać innych rezultatów"
Wciąż o tym pamięta.

Aleksandra Sienkiewicz - absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach na kierunku Zarządzanie. Certyfikowana diet coach kierująca się mottem, że w życiu potrzebny jest balans. Od lat związana ze sportem i różnego rodzaju aktywnością fizyczną. Trener personalny, masażystka, instruktor power & mental cycling oraz instruktor rekreacji ruchowej. Zwolenniczka jogi. Specjalizuje się w treningu zdrowotnym nastawionym nie tylko na utratę wagi, ale również wzmacniającym całe ciało i poprawiającym ogólną kondycje fizyczną. W pracy z ludźmi w rożnym wieku przekazuje swoją pozytywną energię, motywując do dbania o siebie oraz potrzeby związane ze zdrowym odżywianiem i aktywnością fizyczną.
"Nie ma jednej uniwersalnej diety, która działałaby i była odpowiednia dla wszystkich. Dlatego większość diet odchudzających nie przynosi długotrwałych efektów, a jedynie frustracje. Każdy z nas jest inny, więc potrzebuje indywidualnego planu odżywiania dopasowanego do swoich do potrzeb, preferencji oraz stylu życia. Unikalność metody diet coachingu polega na poznaniu własnego ciała i potrzeb żywieniowych, a także uświadomieniu sobie dotychczasowych nawyków. Dzięki takiej analizie możliwe będzie ułożenie planu odżywiania dopasowanego do swoich celów i potrzeb. Korzystając z diet coachingu odnajdziesz sposób jak wybierać odpowiednie pożywienie, które będzie służyć poprawie Twojego zdrowia oraz wspierać rozwój samoświadomości."

Spotykamy się 15 stycznia o godz. 17.30 w piwniczce w "Dobrej Karmie" w Katowicach przy ul. Św. Jacka 1.

Zapisy na:

http://dkc-diet-coaching.evenea.pl/

23.10.2014 godz. 17.30

 

"Coaching w treningu, trening w coachingu"

Spotkanie z Andrzejem Sączkiem i Andrzejem Miką.

 

 Tym razem zapraszamy na spotkanie i powiązaniach treningu/szkoleń z coachingiem i vice versa.

Prowadzącymi będzie mądry i zabawny duet panów Sączek & Mika.
https://www.facebook.com/Saczek.Mika

Sylwetki prowadzących:
Andrzej Sączek - członek Klubu Izby Coachingu."Mogę powiedzieć, że jestem pasjonatem zafascynowany Ćwiczeniami Duchowymi Ignacego Loyoli, mentoringiem, treningiem grupowym i coachingiem, w tym coachingiem prowokatywnym. Członek Klubu Izby Coachingu, Wiceprezes Stowarzyszenia Konsultantów i Trenerów Zarządzania MATRIK, Koordynator Śląskiego Klubu Trenerów Zarządzania MATRIK. Najłatwiej o mnie powiedzieć „rozwijak” – rozwijam siebie i innych. Pełniąc wiele różnych ról i funkcji, posiadając duże doświadczenie zawodowe i rozległe wykształcenie, trudno mi mówić kim jestem, kim nie jestem, aby nie wyszło, kim to nie jestem. Najwięcej Ci o mnie powie praca ze mną i doświadczenie mojej koncepcji pracy na rzecz rozwoju zarówno osobistego, jak i rozwoju organizacji"

Andrzej Mika: członek Klubu Izby Coachingu, coach, trener biznesu i rozwoju kompetencji, specjalista rozwoju kompetencji: menedżerskich, handlowych, osobowościowych.
Dyplomowany :
• Coach Akademii Profesjonalnego Coachingu www.csipb.pl/apc/
• Trener Akademii Trenerów Grupowych,
Psycholog Sprzedaży,
Socjolog Reklamy i Komunikacji Międzyludzkiej.
Współorganizator Śląskiego Klubu Trenerów Zarządzania Matrik www.facebook.com/SKTZ.MATRIK

"Doświadczenie nauczyło mnie, że każdy ma odpowiednie zasoby do rzeczy które robi lub chce robić, ale nie zawsze o tym wie i nie zawsze z nich korzysta. Spotkanie z Tobą jest dla mnie zaproszeniem w kolejny rejs podczas którego dzięki mnie będziesz mógł sprawdzić czy wybrany przez Ciebie kurs prowadzi Cię do Twojego portu.
Jak powiedział klasyk:
'Życie jest jak rejs. I choć istotne dokąd gnasz, to najważniejsze w odpowiedniej być załodze'

Uwaga! Wstęp wolny! Ale ilość miejsc ograniczona, więc rezerwacja jest konieczna! Zapisy przyjmuje Ewa Gwiaździńska pod oddzial.slaski@ic.org.pl lub tel. 693 477 517.

 

26 września 2014 godz. 18.00

"Rola coachingu w procesie budowania profesjonalnego wizerunku"

 

Tym razem Oddział Śląski Izby Coachingu zaprasza na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Coachingu poświęcone roli coachingu w procesie budowania profesjonalnego wizerunku.

Wizerunek jawi się często, jako warunek sukcesu, dowód szacunku czy znaczenia, jakie odgrywamy w społeczeństwie, toteż prawie wszyscy chcielibyśmy własny wizerunek umieć zbudować. Często jednak nie wiemy od czego zacząć, a wysiłki które podejmujemy nie idą w zamierzonym kierunku. Kiedy indziej jeden nieopatrzny ruch potrafi zburzyć to, co mozolnie budowaliśmy przez lata; bywa też tak, że osiągamy efekt inny, niż ten o jaki nam chodzi.
Osoby zainteresowane tematyką będą się mogły dowiedzieć czy w budowaniu wizerunku może pomóc modny obecnie coaching? Co to jest w ogóle coaching? Co tak naprawdę może ułatwić praca z coachem? Od czego zacząć budowanie wizerunku? Co zrobić, żeby stać się marką? Jak zbudować pewność siebie, kompetencje i asertywność fachowca?

Na te i inne pytania będą odpowiadać prowadzące pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Coachingu Magda Fres i Dorota Nawrotek.

Notki biograficzne prelegentek:

dr n. hum. Magda Fres – członkini Creativity Coaching Association, doświadczyła coachingu twórczego z Eric’iem Maiselem (czołowy creativity coach w USA), czego pozostałością jest jej wkład w książkę „Secrets of a Creativity Coach”.
Dyplomowana i certyfikowana life coach, psycholog, trenerka rozwoju osobistego i umiejętności miękkich, pisarka, doula. Absolwentka Szkoły Profesjonalnego Coachingu, Uniwersytetu Śląskiego i Central European University w Budapeszcie.
Dyrektor Śląskiego Oddziału Izby Coachingu, Koordynatorka Klubu Coacha Katowice.
Autorka opowiadań, powieści oraz ponad 30 artykułów publicystycznych i naukowych, również zagranicznych. Posiada ponad piętnastoletnie doświadczenie w niedyrektywnych metodach pracy z ludźmi w różnych środowiskach przy wyzwaniach związanych z życiem prywatnym i zawodowym.
Dyrektor Katowickiego Centrum Psychologii i Coachingu, gdzie prowadzi sesje coachingu indywidualnego i grupowego oraz warsztaty rozwojowe.

Dorota Nawrotek – dyplomowany coach, akredytowany przez Izbę Coachingu, trener, wykładowca akademicki oraz przedsiębiorca z wieloletnim doświadczeniem. Współpracuje z Politechniką Świętokrzyską oraz Wyższą Szkołą Handlową w Kielcach. Absolwentka Podyplomowego Studium Coachingu SGH i Szkoły Trenerów Wszechnicy UJ.
Jest także pedagogiem, filologiem oraz specjalistką z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. Pracowała jako dziennikarz telewizyjny i radiowy. Pełniła funkcję rzecznika prasowego. W swojej karierze zawodowej ma również doświadczenia z zakresu handlu, hotelarstwa oraz szkolnictwa. Założycielka i wieloletni dyrektor firmy „Rezon – Edukacja”, właścicielka firmy „Obszar Rozwoju”.
W wolnych chwilach pisze bloga rozwojowego, uczy technik pamięciowych, a także zgłębia tajniki psychologii, szczególnie psychologii pozytywnej.
Liderka Kieleckiego Klubu Coacha, Dyrektor Oddziału Świętokrzyskiego Izby Coachingu.

WSTĘP WOLNY! REZERWACJA OBOWIĄZKOWA u Ewy Gwiaździńskiej pod e-mail oddzial.slaski@ic.org.pl lub tel. 693-477-517
Miejsce: Restauracja Villa Rossa, Katowice ul. Armii Krajowej 153 NA PIĘTRZE! W restauracji będzie można we własnym zakresie zamówić sobie kawę, herbatę itp.
Kiedy: 26 września 2014 godz. 18.00

24 lipca 2014 godz. 17.30

 

Inauguracja Dyskusyjnego Klubu Coachingu w Katowicach

Superwizja w coachingu – przestrzeń wzrastania i rozwoju”

 

Dyskusyjny Klub Coachingu to prowadzona przez Izbę Coachingu we wszystkich oddziałach w Polsce formuła otwartych spotkań poświęconych tematyce coachingowej.


Pierwsze w Katowicach spotkanie Dyskusyjnego Klubu Coachingu poświęcone będzie roli superwizji w coachingu. Spotkanie prowadzić będą dr Magda Fres – dyrektor Oddziału Śląskiego Izby Coachingu oraz Jakub Piątkowski – lider śląskiego oddziału International Coaching Federation. Jest to jednocześnie pierwsze spotkanie liderów dwóch organizacji coachingowych – IC i ICF. Stąd też spotkanie będzie miało charakter nie tylko merytoryczny, ale również networkingowy i integracyjny.

 

Zapraszamy serdecznie wszystkich coachów, trenerów, szkoleniowców oraz osoby zainteresowane wykonywaniem zawodu coacha, a także sympatyków coachingu i rozwoju osobistego.

 

Na spotkaniu będzie można podyskutować o tym:

1. Czym jest, a czym nie jest superwizja w coachingu?

2. Po co superwizja coachom?

3. Jaki rodzaj superwizji jest rekomendowany przez International Coaching Federation i Izbę Coachingu?

4. Co można zyskać w czasie superwizji?

5. Czym różni się sesja superwizyjna od mentoringowej?

6. Kto może zostać coachem superwizorem?


Notki biograficzne prowadzących:

dr n. hum. Magda Fres – dyplomowana i certyfikowana life coach, psycholog, trenerka rozwoju osobistego i umiejętności miękkich, pisarka, doula. Absolwentka Szkoły Profesjonalnego Coachingu, Uniwersytetu Śląskiego i Central European University w Budapeszcie.
Dyrektor Śląskiego Oddziału Izby Coachingu, Koordynatorka Klubu Coacha Katowice.
Autorka opowiadań, powieści oraz ponad 30 artykułów publicystycznych i naukowych, również zagranicznych. Posiada ponad piętnastoletnie doświadczenie w niedyrektywnych metodach pracy z ludźmi w różnych środowiskach przy wyzwaniach związanych z życiem prywatnym i zawodowym.
Dyrektor Katowickiego Centrum Psychologii i Coachingu, gdzie prowadzi sesje coachingu indywidualnego i grupowego oraz warsztaty rozwojowe.

Jakub Piątkowski - doktorant Polskiej Akademii Nauk. Zajmuje się life i career coachingiem. Pracuje autorską metodą treningu mentalnego, którą wspiera klientów w nauce kontrolowania reakcji stresowych i rozwijania potencjału umysłowego. Lider projektów szkoleniowych i terapeutycznych, programów wspierających osoby przewlekle, ciężko i nieuleczalnie chore. Od pięciu lat związany z gliwickim Stowarzyszeniem Przyjaciół Chorych „Hospicjum”, gdzie pomaga osobom w kryzysie psychologicznym. Prywatnie – pasjonat żeglarstwa, nurkowania i turystyki górskiej. Jest jednym z liderów śląskiego oddziału ICF.

 

 

Kiedy? 24 lipca 2014 o godz. 17.30 – 20.00

Gdzie? Autoryzowane Centrum Szkoleniowe DAGMA, ul. Bażantów 4/2

http://www.acsdagma.com.pl/O-nas/Dojazd

Opłata amortyzacyjna: 20 zł płatne na miejscu na pokrycie kosztów wynajmu sali.

Członkowie Izby Coachingu oraz Klubu Izby Coachingu – wstęp wolny

Ze względu na komfort spotkania ilość uczestników ograniczona! REZERWACJA NIEZBĘDNA I KONIECZNA pod adresem: magda.fres@ic.org.pl lub tel. 505-74-18-36.

Coach. Katowice. Twoja twórcza droga. Tel. 505-74-18-36.

Sprawdź wolne terminy sesji

tel. 505-74-18-36