Opowiedz swoją markę - storytelling dla coachów i trenerów

To, jak opowiadamy samych siebie, ma kluczowe znaczenie dla tego, jacy klienci nas wybiorą. Nasze historie umożliwiają znalezienie wartości, z którymi nasi klienci (i potencjalni klienci) się utożsamiają i... które odrzucają. To, co o sobie mówisz i to, w jaki sposób opowiadasz o swojej marce osobistej, przekłada się na powodzenie biznesu i relacje z tymi, którzy korzystają z Twoich usług.

Jak się ma storytelling do prowadzenia biznesu coachingowego czy szkoleniowego?
Otóż rynek żąda produktów, które:
- dostarczają unikalnych doświadczeń,
- odpowiadają na nasze marzenia i emocje,
- coś dla nas znaczą.

Opowieści o naszej marce osobistej mają więc niebagatelne znaczenie. Każdy z nas jest inny, a doświadczenia życiowe i biznesowe dają nam zasoby, które tworzą przewagę konkurencyjną.

Cele szkolenia:
Osoba biorąca udział w szkoleniu nauczy się tego, w jaki sposób opowiedzieć o sobie, by przyciągnąć klientów, których pragnie w swoim biznesie coachingowym i szkoleniowym, a także dowie się, jak budować emocjonalne więzi z ludźmi za pomocą historii, jak tworzyć misję i wizję firmy, która przez długi czas będzie inspirować oraz kreować ofertę sprzedaży marzeń i realizacji pragnień.

Przewidywane efekty uczestnictwa w szkoleniu:
Głównym efektem uczestnictwa w szkoleniu jest skonstruowanie głównej opowieści swojej marki, która wytyczy rozwój marki, jej promocję oraz relacje z klientami. Pozostałe efekty to:
- przygotowanie do tworzenia strategii promocyjnej marki,
- gotowe teksty na własną stronę www,
- wizja własnej marki, spójna z wyznawanymi wartościami.

Program szkolenia:
1. Przedstawienie koncepcji storytellingu w budowaniu marki.
2. Kodowanie swojego życia w narracji – pierwsza „story” o sobie.
3. Podstawowe informacje wewnętrzne: wizja, misja, wartości, kamienie milowe, trendy.
4. Marzenia jako źródło dynamiki opowieści.
5. Konstruowanie głównej opowieści marki:
- określanie grupy docelowej,
- tworzenie motywacji,
- bohater,
- konstruowanie opowieści w oparciu o konflikt i punkt bez powrotu.
6. Nekrolog firmy.

Adresat:
Coachowie (także w trakcie szkolenia), trenerzy i szkoleniowcy, którzy:
- chcą stworzyć własną markę przed wyjściem na rynek ze swoimi usługami,
- posiadają własną markę (firmę) i pragną pracować nad jej rozwojem.

Metody:
Szkolenie ma charakter praktyczny i jest prowadzone metodami warsztatowymi, a to oznacza, że uczestnicy szkolenia będą mieli za zadanie przygotować na miejscu konkretne, gotowe materiały do rozwoju własnej marki (firmy).
- mini-wykłady – przekazują niezbędną do pracy wiedzę, w sposób atrakcyjny dla uczestników szkolenia,
- praca samodzielna – pod kierunkiem prowadzącej,
- sesje pytań i odpowiedzi – prowadząca będzie odpowiadać na wszystkie pojawiające się pytania dotyczące tworzenia własnej opowieści marki.

Prowadząca:
dr n. hum. Magda Fres - certyfikowana i akredytowana przy Izbie Coachingu life coach, creativity coach, superwizor, psycholog ze specjalizacją interpersonalną i menedżerską, trenerka rozwoju osobistego i umiejętności miękkich, pisarka. Absolwentka Szkoły Profesjonalnego Coachingu, Uniwersytetu Śląskiego i Central European University w Budapeszcie. Dyrektor Śląskiego Oddziału Izby Coachingu. Członkini Creativity Coaching Association. Autorka opowiadań, powieści oraz ponad 40 artykułów publicystycznych i naukowych, również zagranicznych. Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w niedyrektywnych metodach pracy z ludźmi w różnych środowiskach przy wyzwaniach związanych z życiem prywatnym i zawodowym. Autorka projektu dla biznesu Fight and Innovate, integrującego coaching kreatywności w pracy z organizacjami. Prowadzi zajęcia ze studentami coachingu w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu, Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Wyższej Szkole Zarządzania "Edukacja" i Szkole Profesjonalnego Coachingu. Prowadzi sesje coachingu indywidualnego i grupowego oraz warsztaty rozwojowe. Specjalizuje się w life coachingu oraz coachingu twórczości i kreatywności.

Uczestnik otrzyma zaświadczenia uczestnictwa w szkoleniu. Warunkiem jego uzyskania jest 100% obecność oraz aktywność (udział w ćwiczeniach).

PROWADZĄCY: dr Magda Fres
TERMIN: ..................(w chwili obecnej brak terminu)
GODZINY: 09:30-17:30
MIEJSCE:
INWESTYCJA:


Cena zawiera: szkolenie, materiały szkoleniowe, kawę i przekąski, zaświadczenie uczestnictwa w zajęciach.

ZGŁOSZENIA i informacje: kontakt@magdafres.pl, tel. 505-74-18-36 (Magda Fres)
ZAPRASZAMY!

 

 

Coach. Katowice. Twoja twórcza droga. Tel. 505-74-18-36.

Sprawdź wolne terminy sesji

tel. 505-74-18-36